powrótPupile domowe Irka


MYSZKA
Kot domowy - Felix domesticus

Dzielny kot walczący ze wszystkim co żywe (pod warunkiem, że ma kilka centymetrów). Rozpuszczona do granic możliwości . Śpi gdzie chce, je wszystko z wyjątkiem owoców, wydaje ok. 20 rozpoznawalnych dla mnie dzwięków. Przywiązana bardziej niż pies (adoptowała mnie ;-). Reaguje na kilka komend. Potrafi wskazać miskę - chrupki, woda, karma. Na słowo "poproś" przy karmieniu nie wydziera się "miauuu" tylko wydaje ciche "mrrr". Uwielbia hasło "nosek" (dotykamy się nosem), "buzia" (policzek do policzka). Brakuje jej kilka zębów z przodu - szkoła latania z 4 piętra i niewyhamowane sprinty na panelach (brak ABS w łapach).

ROBAL
Ambystoma meksykańska/aksolotl - Ambystoma mexicanum

Niesamowity zwierzak. Naturalnie występuje tylko w 2 jeziorach Meksyku i okolicznych kanałach, dopływach rzek. Potrafi regenerować utracone części ciała, rozmnażać się w postaci larwalnej (neotenia), zawsze jest dzieckiem;-). Oddycha skrzelami (czerwone pióra na głowie), nigdy nie wychodzi jak inne salamandry na ląd. Sztucznie podawane hormony mogą go przeszkształcić w postać dorosłą. Strasznie żarłoczny - dżdżownice, mięso, ryby. Wygląd wiecznie uśmiechniętj "mordki" nieoceniony.

BOLEK
Boa dusiciel - Boa constrictor

Wielu z was już go widziało, miły, sympatyczny, skóra delikatniejsza od aksamitu. Samczyk 23-letni, nieagresywny ok. 220 cm długości. Trzeba uważać w momencie zrzucania skóry. Zmętniałe łuski na oczach, drażliwość ogólna - może zaatakować. Pałaszuje gryzonie. Kto ma kłopot ze swoim przyjmę ;-). Węże są bardzo przyjazne w hodowli, nie wydają zapachów, są ciche, karmienie 1-2 razy w miesiącu (młode częściej).

CZIPSY
Krewetka "Orange sakura" - Neocaridina sp.

Trzymam je w nanoakwarium typu holenderskiego (całe zarośniete roślinami). Wdzięczne skorupiaki do hodowli, niewymagające zbytniej opieki. Czyszczą akwaria z glonów, resztek jedzenia ryb. Dokarmiamy jarzynami, owocami (banany).